Hakkımızda

Hakkımızda

BMC Power Motor ve Kontrol Teknolojileri A.Ş., 1964’ten bu yana faaliyet gösteren BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin %100 sahipliğinde, Mart 2017’de kurulmuş olup İstanbul Teknopark’ta yer alan ofisinde mühendislik ve tasarım hizmeti vermektedir.

Jeopolitik ve stratejik konumu bakımından küresel arenada yüksek öneme sahip ülkemiz ve komşu ülkelerin yanı sıra müttefiklerimiz için hayati önem taşıyan, aynı zamanda Türkiye’nin 2023 hedefleri arasında yer alan üretim ve tasarımı tamamen yerli ve milli motor ihtiyacının karşılanmasına yönelik, hem ulusal hem de uluslararası ölçekte kritik bir amaç üzerine kurulmuştur. Projelerinde, güç grubu alanında yeni teknolojileri yerli ve milli olarak geliştirecek bir ekosistem de oluşturmak için çalışmalar yapmaktadır. 

Üniversiteler, sanayiciler ve mühendislik firmalarının katkıları ile tamamen yerli ve milli kabiliyetlerle tasarlanan ve üretilen 585 beygir gücündeki motorun ilk çalıştırılması 05 Temmuz 2018 tarihinde başarıyla gerçekleştirilmiştir. Daha yüksek güçlerde motor ve güç grubu tasarım çalışmaları sürmektedir.

Yurt içi ve yurt dışı bağlantılarına ek olarak çalışmalarında birçok üniversite ile işbirliği içinde yürüten BMC Power'ın amaçlarından ilki Türkiye’nin Milli Değerine katkı sağlamaktır. Konusunda uzman personellerden oluşan BMC Power geliştirme ekibi, ülkemiz ve müttefik ülkelerin ihtiyaçlarına yönelik güç grubu ailelerini yerli olarak geliştirmeyi ve üretmeyi planlamaktadır. Bu güç grubu aileleri, istenen güç profilinin performans, dayanım, servis edilebilirlik gibi teknik gereksinimlerini sağlayan motor ve transmisyonlarının geliştirilmesi ile oluşturulacaktır.

Top