Test Merkezi

Test Merkezi Binası

Toplam Kapalı Alan: 5200 M²

Test Tesisi Donanım Özellikleri

  • 4 x Motor Test Odası

  • 2 x Transmisyon Test Odası

  • 2 x Güç Grubu Test Odası

  • 1 x Eğim Tablası Test Odası

  • Stok Alanı, Ofis ve Sosyal Alanlar

  • Özel Test Üniteleri ve Altyapısı
  • Tork Konvertör, Hidrostatik Pompa, Yağ ve Su Pompaları, Valf Bloğu, ve diğer Alt Sistem Test Rigleri.

Güç Grubu Test Odaları

Güç Grubu Test Odaları, AC elektrik motor dinamometresi ve konfigüre edilebilir test otomasyon sistemi ile 1800 BG’ye kadar güç gruplarının geliştirme ve dayanım testleri için gerekli tüm test, ölçüm ve şartlandırma sistemlerine sahiptir. Güç Grubu Test Odaları ayrıca ağır vasıta araçların atalet simülasyonu için volan setleri ile donatılmıştır.

Motor Test Odaları

AC elektrik motor dinamometresi ve hidrolik fren dinamometresi ile konfigüre edilebilir test otomasyon sistemlerine sahip Motor Test Odaları, 1800 BG’ye kadar içten yanmalı motorların geliştirme ve dayanım testleri için gerekli tüm test, ölçüm ve şartlandırma sistemlerine sahiptir.

Transmisyon Test Odaları

Fren ve tahrik AC elektrik motor dinamometreleri ile konfigüre edilebilir test otomasyon sistemine sahip Transmisyon Test Odaları, 1800 BG’ye kadar transmisyonların geliştirme ve dayanım testleri için gerekli tüm test, ölçüm ve şartlandırma sistemlerine sahiptir. Test odaları, esnek AC elektrik motor dinamometreleri kurulum konfigürasyonları ile güç grubu, motor ve diğer güç aktarma sistemlerinin de testlerine imkan sağlamaktadır.

Eğim Tablası Test Odası

Eğim Tablası Test Odası, olası tüm yol ve arazi eğim şartlarında motor, transmisyon ve güç grubunun test edilmesine olanak sağlayan hidrolik silindirler ile iç ve dış eksende ± 45° eğilebilen tablaya sahiptir.

BMC Power