BMC POWER'IN YENİ GENEL MÜDÜRÜ MUSTAFA KAVAL
BMC Power 01 Ağustos 2022
BMC POWER'IN YENİ GENEL MÜDÜRÜ MUSTAFA KAVAL
BMC Power

Türk Savunma Sanayii’nde önemli bir yeri olan BMC Power şirketimizde 1 Ağustos 2022 tarihi itibariyle Sn. Mustafa KAVAL Genel Müdür olarak göreve başlamıştır.

Yerlileştirme, mühendislik ve teknoloji geliştirme deneyimi ile “Türkiye’nin Gücü” olan BMC Power’a önemli katkılar sağlayacağına inandığımız Sn. KAVAL, çalışma hayatına ODTÜ Makine Mühendisliği eğitimi sonrasında Aselsan’da başlamış ve aynı şirkette 35 yıl farklı pozisyonlarda görev yaparak kariyerinde önemli başarılara imza atmıştır.

Ülkemiz için kritik öneme sahip yerli ve milli güç grubu projelerini sürdüren BMC Power’ın, kendisi ile birlikte bu projeleri çok daha ileriye taşıyacağına inanıyor, BMC Power ailesi olarak Sn. Mustafa KAVAL’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

MUSTAFA KAVAL – ÖZGEÇMİŞ

Çalışma hayatına 1986 yılında ASELSAN’da ARGE Mühendisi olarak başlamış olan Mustafa KAVAL, 1997-2000 yılları arasında Teknik Lider, 2000-2004 yılları arasında Proje Lideri olarak görev aldı.

2004’da ASELSAN Hava Savunma Silah Sistemleri Program Müdürlüğü’ne Müdür olarak atandı ve bu görevini 2012 yılında kadar sürdürdü. 2012-2014 yılları arasında ise Hava Savunma Sistemleri Program Direktörlüğü’nde Direktör olarak görev aldı.

Eylül 2014 tarihinden Kasım 2020 tarihine kadar Savunma Sistem Teknolojileri Sektör Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Kasım 2020 tarihinden itibaren Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik Sistemler Sektör Başkanlığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 1 Temmuz 2022 tarihinde ASELSAN’daki görevinden emekli olarak ayrıldı.

Sn. Mustafa KAVAL, 1 Ağustos 2022 tarihinden itibaren BMC Power Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Sn. KAVAL, İngilizce bilmektedir.

DİĞER HABERLER