BMC POWER IDEF'23'TE GÜÇ GÖSTERİSİNE HAZIR
BMC Power 25 Temmuz 2023
BMC POWER IDEF'23'TE GÜÇ GÖSTERİSİNE HAZIR
BMC Power

IDEF’23, 16. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı

25 – 28 Temmuz 2023, İstanbul, TÜYAP Fuar Merkezi

Ülkemizin en önemli stratejik hedeflerinden biri olan güç gruplarının yerli ve milli imkanlarla geliştirilmesi için Mart 2017’de kurulan BMC Power, %100 Türk mühendisleri tarafından yoğun AR-GE çalışmaları sonucunda geliştirilerek üretilen motor ve transmisyonlarını 16. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF 2023’te sergileyecek.

BMC Power, yerli ve milli imkanlarla üretilen ve yakın zamanda sevkiyatı gerçekleştirilerek Çok Amaçlı Zırhlı Araç VURAN 4x4’e entegre edilen 4 silindirli; 400 HP gücündeki TUNA motorunu, ZPT ve askeri çekiciler için geliştirdiği 6 silindirli; 600 HP gücündeki AZRA motorunu, 45 tona kadar paletli hafif zırhlı muharebe araçları ve FIRTINA Obüsü için geliştirdiği 8 silindirli; 1000 HP gücündeki UTKU motor ve transmisyonunu IDEF’23’te ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

BMC POWER MARİN MOTORU AZRA’YI İLK KEZ IDEF 2023’TE SERGİLEYECEK

BMC Power tarafından deniz araçları için geliştirilen marinize edilmiş versiyonu ile marin motor AZRA’da ilk kez IDEF 2023’te ziyaretçilerle buluşacak.

Sıralı tip 6 silindirli ve 4 zamanlı dizel motor teknolojisiyle AZRA marin motor, 12 litre hacmiyle turbo şarj ve hava soğutma aspirasyon sistemine sahip. Common rail enjeksiyon tipi ve su soğutmalı yapısıyla AZRA marin motor, mavi vatanın emrinde sektördeki önemli bir açığı kapatacak.

BMC Power IDEF Fuarı’nda gerçekleşecek imza törenleri ile birbirinden önemli stratejik projelere imza atacak. BMC Power ile BMC arasında BATU Güç Grubu Seri Üretim Projesi, İŞBİR Elektrik ile İlk Yerli Motorlu Jeneratör Geliştirme Projesi, WAT Elektrik Motorları ile Hibrit ve Elektrikli Araçlara Yönelik Elektrik Motoru ve Alternatör Geliştirme Projesi, FNSS ile 20 Ton ve Üzeri Paletli Zırhlı Araçlar için Hibrit Güç Grubu Geliştirme Projesi ve Radarsan ile Motor Hattı Otonom Kalite Kontrol Sistemi için düzenlenecek törenlerle imza altına alınacak.

DİĞER HABERLER